Yaratılmış ?

Halwyn

Yeni Üye
18 Ocak 2020
39
38
18
Yaratmayı anca çok üstün, gelişmiş ve güçlü bir varlığın yapabileceği bir eylem olarak düşünüyorum. Biz bu güce Allah diyoruz. Ufacıcık bilinci ve hür iradesi olmayan bir hücrenin bu kadar güzel ve üst düzey bir varlığa (insana) evrileceğini düşünemiyorum. Kodlanmış bir varlık olarak görüyorum hücreyi. Eee tabii ki onunda bir coder tarafından kodlanması lazım.

Vitriol

Yeni Üye
24 Ocak 2020
8
6
3
20
Istanbul
Enerji, Atom Parçacığı İçerisinde Bulunan Moleküler Yapıların Birbiri Arasındaki İletişim Sonucu Ortaya Çıkan Isısından İbarettir, ' Öz Hal ' Olduğunu Sanmak Biraz Basite Kaçıyor. Sonuçta Her Şeyin Isısı Elbet Bir Zaman Tamamen Bitecek. Bu Durumda Maddesel Planck Veya Her Hangi Bir Şeyin Varlığı Nerede Bulunacak. Isı Ölümü Gerçekleştiğinde Büyük Bir Belirsizlik Ortada, Geriye Kalabilecek Tek Şey Bence Öz Hal Olur, Ve Bunu Tanımlayamamak Çok Güçlük Verici.

Son düzenleme:

Apotheous

Yönetici
Yönetici
12 Ocak 2020
50
43
18
Malum şu kaynak her şey ondan türedi diye düşünüyorum. Açıkçası benim için herhangi bir mucizeviliği yok. Sadece kaynak, başlangıç. Nasıl var oldu diye sorarsanız bilemem ama varolmaması mümkün mü derim. Bu yüzden hep var olması gerekir bence. Belki bilinçsizdir belki yarı bilinçlidir çok bir şey değişmez. Bu kaynak çılgınlar gibi varolmak istiyor gibi. Canlılığın ta kendisi. Varlık, bilgi, ışık, Yaratıcı ve gerçekleştirmek bu ikisinin birleşimi mi denir etkileşimi mi bilemem. etkileşimi daha doğru olur sanırım. bu ikililik olayını henüz tam oturtamadım çünkü üçüncü bir faktör çıktı ortaya. Bilgi ve inancı iki zıt kutup saysak ve bunları harmanlayınca 3. dalga çıkıyor ortaya sanırım, Yaşam/Gelişim.

• Beğen
Tepkiler: Vitriol