Varsa şekliniz yıldırımı bekleriz....

Apotheous

Kara Büyücü
12 Ocak 2020
479
1,274
93
Pek izlemediğim hatta belki de ilk defa tam videosunu izlediğim bir kişidir.
Size göre haklı olduğu veya yanıldığı yerler nerelerdir diye konuşmak isterseniz....

maske

Aktif Üye
4 Nis 2020
100
240
43
Şuan 3.46 dakikadayım. Efe, enson şunu söyledi: "İnsanları imtihana alan, herşeye gücü yeten, mükemmel bir varlık olamayacağını büyük ölcüde biliyoruz"
Bana göre, tanrısızlar ile tanrılılar arasında temel anlaşmazlık, her iki tarafın tanrının tam olarak ne olduğunu anlamamasından ileri geliyor. Buradaki cümlede, söz konusu varlığın tek derdi insanlarmış gibi bir algı olduğunu hissediyorum. Nitekim Tanah'ın (eski antlaşma) yaratılış bölümünde de Rabb'ın Adem'i kendi suretinde yarattığı yazar. Yani en başından beri Tanrı insansıdır. Bu yüzden özellikle sınanma, hakimiyet, yaratma gibi tanrısal özellikler, her iki tarafça hep yanlış anlaşıla geliyor. Küskünlerin ise bence ortak özellikleri, sık sık bilim ile "pozitif bilim" kavramını karıştırıyor olmaları. Öyleki çoğu, pozitifizm neredeyse kendi başına bir din gibi kabul eder gibi davranıyorlar. Hatta neyin bilimsel, neyin bilim dışı olduğuna karar veren bir ruhban sınıfı bile oluşmuş durumda.

Apotheous

Kara Büyücü
12 Ocak 2020
479
1,274
93
tanrısızlar ile tanrılılar arasında temel anlaşmazlık, her iki tarafın tanrının tam olarak ne olduğunu anlamamasından ileri geliyor.
Şuna katılıyorum, zaten sorduğun zaman 'Tanrı'n nedir?' diye aldığın cevap bilinmez, kavranamaz oluyor. Ne olduğu hakkında hiç bir fikirleri yokken birbirlerini de iyice yanlış anlıyorlar. Benim gördüğüm kadarıyla her şey o tek güçte birleşiyor. Kimileri buna Allah diyor, kimileri düşünen enerji, kimileri ses, kimileri fizik yasası. Burada şöyle bir sıkıntı var dinler ve detaylarına girince sıkıntıya giriyorsun.. Cennet cehennem veya metafizik olaylar gibi ama bunlar da adam akıllı kafa yorulsa ve en önemlisi korkular aşılabilse ve de her bilim bilim dışını da bilime katsa çözülecek bence. Çok zor bir soru değil benim için artık.