Uykuya cidden ihtiyacımız var mı?

Apotheous

Kara Büyücü
12 Ocak 2020
504
1,344
93
Çok denedim az uykuyla yaşamayı. Sonuç hüsran. En az 6 saat uyumadığım günler bir kaç gün sonrası mutlaka eziyete dönüşüyor. Eline kitap alınca uyuya kalıyorsun, sürekli bir asabilik durumu bu gibi ayrıca uyumadan vücudun yorgunluğu tam olarak geçmiyor. Bunlar kendi deneyimimdir.

Halwyn

Üye
18 Ocak 2020
69
152
33
Çok denedim az uykuyla yaşamayı. Sonuç hüsran. En az 6 saat uyumadığım günler bir kaç gün sonrası mutlaka eziyete dönüşüyor. Eline kitap alınca uyuya kalıyorsun, sürekli bir asabilik durumu bu gibi ayrıca uyumadan vücudun yorgunluğu tam olarak geçmiyor. Bunlar kendi deneyimimdir.
İnsan limitlerini ne kadar zorlayabilir bilemiyorum. Dediğin şeyler bende de oluyor valla :D.

Superado

Yeni Üye
14 Ocak 2020
26
52
13
Ben 7 yaşımdan beri gecede en fazla 6 saat uyuyorum...Böyle geldi böyle gidiyor, insan metobolizmasının her türlü şarta uyum sağlayabildiğine inanıyorum...

• Like
Tepkiler: Syka ve Halwyn

Halwyn

Üye
18 Ocak 2020
69
152
33
Ben 7 yaşımdan beri gecede en fazla 6 saat uyuyorum...Böyle geldi böyle gidiyor, insan metobolizmasının her türlü şarta uyum sağlayabildiğine inanıyorum...
Bende buna inandığım için böyle bir soru sordum. İnsanın sınırlarının acayip geniş olduğunu düşünüyorum. Shaolin Rahipleri mesela bu konuda çok üstün yeteneğe sahipler. Onlarında ilerisi olabildiğini düşünüyorum.

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

• Like
Tepkiler: Apotheous ve iris

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
2,061
7,814
113
İstanbul
Bu konuda bilimsel araştırmalar yapıldı ve sonuç diyor ki :

* Beyin hücrelerimiz uyku sırasında küçülerek, hücre araları genişliyor ve buradan geçen sıvılar tüm beyni temizliyor. ( Temizleme işlemi uyanık durumda gerçekleşemiyor. )
* Omurilik sıvısı, uyku sırasında omurilikten beyne gönderiliyor ve temizlik işlemi bitince toksinler, vücudun çeşitli noktalarına taşınarak farklı şekillerde uzaklaştırılıyor.

Uykunun, hafızanın onarılmasında ki etkisi kesinlikle kanıtlandı. Kısaca ; uyumak zorundayız.

Vitriol

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
12
3
20
Istanbul
+ Hepsinden En Önemlisi ;

'Pineal Gland' Sadece Uyku Durumu İçerisindeyken Karanlık Altında Çalışıyor. Ancak Uzun Zamandır Kullandığım Bitki Karışımları Sayesinde Uyanıklık Durumundayken Uyarılıp Azda Olsa Çalıştırılabiliyor. Ancak Uyku Şart Maalesef

Halwyn

Üye
18 Ocak 2020
69
152
33
+ Hepsinden En Önemlisi ;

'Pineal Gland' Sadece Uyku Durumu İçerisindeyken Karanlık Altında Çalışıyor. Ancak Uzun Zamandır Kullandığım Bitki Karışımları Sayesinde Uyanıklık Durumundayken Uyarılıp Azda Olsa Çalıştırılabiliyor. Ancak Uyku Şart Maalesef
Aslında her şey epifiz bezinde. Gizemini hala çözemedik.

• Like
Tepkiler: DAİMON

Vitriol

Yeni Üye
24 Ocak 2020
11
12
3
20
Istanbul
Aslında her şey epifiz bezinde. Gizemini hala çözemedik.
Tek Önerim Bu Konuda Asla Türkçe Kaynak Kullanmayın. Daha Yeni Huaraz'dan Döndüm. Sade Şekilde Amanita Kullandım, Ve Bir Kaç Çay. NH-N Kesinlikle Kanımda Tepkimeye Girdi Ve Sonuç Olarak Hayal Edilemeyecek Deneyimler Yaşattı.

Türkiye'deki Çoğu Bilgilendirici Adı Altında Yapılmaya Çalışılan Ağızdan Ağza Yayılmış Saçma Bilgiler Var. 'Ayahuasca Çayı İçin Dmt Salgılayın' Bunlar En Başlıca Gelenleri.
Bir Çok Kovan İçerisinde Bunları Anlatmaya Çalışıyorum, Çoğu Bilgiyi Ökültizm Felsefesini Benimseyerek Paylaşmayı Sevmem Ancak Bu Şeyler İnsanlara Zarar Veriyor.

Gerçekten Bu Videolara İnanan Varsa Bu Forumdan Bana Gelebilir Ve İstediği Gibi Deneyebilir, Sonuç Olarak Ellerinde Kalacağı Tek Şey Hiç Olur.
Bu Yorumu Dilediğiniz Gibi Paylaşabilirsiniz İnsanlar Bilinçlenmeli.

Son düzenleme:
  • Like
  • Wow
Tepkiler: Syka ve iris

Halwyn

Üye
18 Ocak 2020
69
152
33
Tek Önerim Bu Konuda Asla Türkçe Kaynak Kullanmayın. Daha Yeni Huaraz'dan Döndüm. Sade Şekilde Amanita Kullandım, Ve Bir Kaç Çay. NH-N Kesinlikle Kanımda Tepkimeye Girdi Ve Sonuç Olarak Hayal Edilemeyecek Deneyimler Yaşattı.

Türkiye'deki Çoğu Bilgilendirici Adı Altında Yapılmaya Çalışılan Ağızdan Ağza Yayılmış Saçma Bilgiler Var. 'Ayahuasca Çayı İçin Dmt Salgılayın' Bunlar En Başlıca Gelenleri.
Bir Çok Kovan İçerisinde Bunları Anlatmaya Çalışıyorum, Çoğu Bilgiyi Ökültizm Felsefesini Benimseyerek Paylaşmayı Sevmem Ancak Bu Şeyler İnsanlara Zarar Veriyor.

Gerçekten Bu Videolara İnanan Varsa Bu Forumdan Bana Gelebilir Ve İstediği Gibi Deneyebilir, Sonuç Olarak Ellerinde Kalacağı Tek Şey Hiç Olur.
Bu Yorumu Dilediğiniz Gibi Paylaşabilirsiniz İnsanlar Bilinçlenmeli.
Dostum bir ara ormus gold falan vardı. Onlara ne diyorsun?

Syka

Büyücü
5 Nis 2020
609
2,115
93
Haberlerde uykunun genetik olduğu söylenmişti. Mesela bazı insanlar 4 saat uyuyor ama çok da verimli gün geçirebiliyorlar. Bir başkası için bu inanılmaz zor oluyor dediğin gibi. Bunun genetik miras ile bağlantılı olduğu söylenmişti.

Apotheous

Kara Büyücü
12 Ocak 2020
504
1,344
93
Haberlerde uykunun genetik olduğu söylenmişti. Mesela bazı insanlar 4 saat uyuyor ama çok da verimli gün geçirebiliyorlar. Bir başkası için bu inanılmaz zor oluyor dediğin gibi. Bunun genetik miras ile bağlantılı olduğu söylenmişti.
Olabilir ailede ne kadar sıkıntı varsa bana geçmiş hepsi.
Benimkiler abartmış. 12 saat uyusam yine uyumak isterim. Az uyusam zombi gibi olurum.
Kanka narkolepsiyi araştırmanı öneririm. Sanırım bizim sorunumuz bu. Psikiyatriye gidince çok hoş bir ilaç veriyor. Uykuyu normal seviyelere çekebiliyorsun sayesinde ve dikkate falan da iyi biraz.

star53

Büyücü
3 Nis 2020
815
3,329
93
Olabilir ailede ne kadar sıkıntı varsa bana geçmiş hepsi.

Kanka narkolepsiyi araştırmanı öneririm. Sanırım bizim sorunumuz bu. Psikiyatriye gidince çok hoş bir ilaç veriyor. Uykuyu normal seviyelere çekebiliyorsun sayesinde ve dikkate falan da iyi biraz.
Bir baktım. Benimle ilgili olan kısmı zombi gibi dolaşmam, diğerleri pek tutmuyor gibi. Ama sorun olacak seviyeye gelirse doktora diyecem "kan benim damar benim, yaz bana bir ilaç".