Gevezelik

star53

Büyücü
3 Nis 2020
534
2,316
93
@Syka gördüğüm an ben kaşınmaya başladım evde :( böyle bir şeyle hatta üstümde görsem bayılırdım herhalde 😂 geçmiş olsun çok 😘
@star53 eee enişte bey dobloyu sattı mı ne yaptı 😂

Özledim çiçeklerim kuşlarım böceklerim şimdi de spora odaklanmaktan buraya yazamıyorum :( nassınıızz
Sanıyorum eniştenin doblosu yok. Evrimini tamamlayamamış 😀 Napalım ponçiğim, ben de sınavdan yeni çıktım işte... İlk defa matematik alanlarını boş bırakmadığım bir sınav dönemi geçirdim, çünkü son 1 yıldır matematiğimi geliştirmekle uğraşıyorum 😁 Geriye DGS kaldı. Onu da verdim mi zor günler geçecek. Daha zorlu challence modları açılacak 😎
Bu arada akrepleri ben de çok severim. Gördükleri yerde direk kaçmaya çalışıyorlar, akıllanmışlar 😁

Starss

Psişik Üye
3 Nis 2020
391
1,734
93
Bugünden...

Buralar en geç 15 - 20 güne biçilecek. @Esinti tamda senin dediğin gibi bir yer olacak. 🙂 Bölgenin hatta Türkiye nin en yüksek rakımlı köylerinden birindeyim. Ondan buralar düz görünüyor. Çünkü tepeden bakıyorum. ☺

Dünden bir fotograf tepede ot toplamıştık. Sonra bayagı bi oturduk bu sefer otları temizledik. Köy yoluna nazır. ☺Bi çay yoktu gerçekten güzeldi.

Yılan çeşmesi @Anaksarate sormuştun ya unutmadım.: ) Her yer böyle doğal çeşmeyle dolu bazılarının suyu meşhur. Hem tadıyla hem soğuğuyla.

En meşhurlarından biri Mehmet Ağa çeşmesi sahipleri de hep Mehmet olmuş ne ilginç. Suyunu çok methederler. Oraya daha çıkmadık. Birde bu yılan çeşmesi meşhur işte.

Hakkında çok söylenti yok değil. Adı boşuna yılan olmamış. Dedem bile birgün Yılan çeşmesinde eğilip su içerken etrafını halka şeklinde bir sürü yılan sarmış. Elindeki sopayı yere vurunca hepsi bir anda gitmiş. Teyzem anlattı😳 çok insan burada yılan görür.Yılan hazinesi var diyorlar orada.🤨 Babam da eskiden görmüş. Gittik annemle dağ nanesi toplamaya. Etrafı dolu nane. Kadınlar korkuyor gitmeye, benim annem de yılandan çok korkar ama cesaretli🤨. Ben yılan çok görmedim dolayısıyla korkmuyorum. Başımıza bir iş gelmesin diye yedi ayetel kürsi yi okuyunca kendimi hep güvende hissederim. Orada da öyle yaptım. Zırh kuşanmış gibi oluyorum.

Çok ilginç köy hikayeler var bilenden dinlemek laızm. ☺ Bulursam anlattırıcm. Size de yazarım.
Bu arada eskiden pkk baskını burada oluyormuş. Köyü boşlattırmışlar millet kaçmış hep. Dedelerinimin agrı merkezde de evi var. Sebebi pkk. Şu an yok o dönemlerden sonra geri köylerine gelen gelmiş. Ama şu an yine de yalnız gelinmez kalabalık olmak laızm. Daglara çıkarken tek gitmeyin diyorlar. Pkk dan değil de dag başı oldugu için adı köy ama 7 hane den başka bir şey yok.
Çok guzel fotograflar. Temiz havanin, huzurun ve en onemlisi de canli SU'yun tadini çıkarip bol bol kodlayarak iç.

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
1,346
5,443
113
İstanbul
O sadece Alıntı bir dua. Tanrıya yakarış yapan delinin biri paylaşmış benim de hoşuma gitti.

Psikolojimi toparlamaya çalışıyorum. Pozitif enerjim çekilmiş ve yerine bütün negatifler dolmuş gibi.. Bu dönemde, istemediğim halde kırıcı olabilirim. Pişman olmamak adına, ara ara kabuğuma çekilmek yapabileceğim en iyi eylem.