Gevezelik

Syka

Büyücü
5 Nis 2020
872
2,822
93
Akşam akşam yürüyüş yapim dedim iyi ki bi yapmışım. Eve gelince bi baktım üstümde parmağımdan daha uzun bi kırkayak. Yapışmış bana. Çok sevmiş beni. Bırakmam diyordu.

Tanrım değişik böceklere fobisi olan ben için gerisini siz düşünün 😪

Hâlâ üstümde böcek geziyor gibi hissediyorummmm 😥😵🤢🤒😥😥

Not: Kirkayağa benziyordu olmayabilir de siyah upuzun bir çok ayağı olan bişeydi 😥🤢 ilk defa gördüm.

Daha kötüsü evde kayboldu sabah sabah bana romantiklik yapmaya çalışıpta yatağımda çıkmaz umarım 😥😥

Syka

Büyücü
5 Nis 2020
872
2,822
93

DAİMON

Psişik Üye
14 Nis 2020
255
1,017
93
Rize denildiğinde aklıma sadece kötü şeyler geliyor arkadaş nasıl bir yerdeyim
😄👍
Deniz ve yeşilliği hariç de 😄
Bide @star53 ü 🤗

Hâlâ üstümde böcek geziyor gibi hissediyorummmm 😥😵🤢🤒😥
Büyük geçmiş olsn
Aynı his bende de oluyor syka😖

Bacakları kısaysa ve çok görünmüyorsa kırkayaktır. Bu ikisinin ayrımını lisede biyoloji dersindeyken merak edip araştırmıştım. Çünkü hoca ikisinden de getir demişti 😳
Bide demiştim ki "hocam isterseniz akrepte getireyim bahçede var" 🙇‍♀️
Akşamına bahçeden akrep te çıkmıştı yalancı çıkmadım hocaya en azından🤗

Ortalama vardı çünkü.

Bu arada madem böcekten konu açıldı içimi dökcem, hergün kıskaç böceği görmekten bııııkkkktııııımmm artıhh!!!
Bir sürü var yalnız kıskaç değil ama kıskaçlar kolay kolay ölmüyor ve çok sevimsizler. Allah affetsin. Buradakiler çok büyük zaten ve de çok hızlılar. Tahammül edilir bir böcek değiller. Afedersiniz ama tuvalet deliğine attım, üstüne 5 dolu maşrapayı sert şekilde boşalttım kesin gitmiştir gözüyle bakarken ne göreyim yüzüyor beyefendi/hanfendi suda 🤗
Dedim limonata getiriyim bari 😔

Bu arada kötü bir rüyayla uyandım şu an uyuyamıyorum. Bütün uykum mahvoldu gitti. Eski knştgum çocukla rüyamda ayrılıyordum. Ama kalbim öyle duvar gibiydi ki.Çocuk üzüntüden karşımda mosmos oldu boguluyordu. Masanın altına doğru yıkıldı. Ben hiç bir şey hissetmiyordum. Sadece doğru düzgün ayrılalım işte diyordum neden böyle yapıyorsun diye içimden knşyordum kendi kendime ve onun haline kızarak üzülüyordum. Etraftakiler yardım ettiler hemşire ambulans vs vardı. Ben sonra kız kardeşim geldi kenarda bir karton kutu vardı onun bana gönderdiği şeyler varmış içinde zarf kuru çiçek vs kardşeim abla bunu alıcak mısın dedi. Aldım babamlsr görmesin diye yolda atacaktm. . Babam uzaktan olayı gördü baktı anlamaya çalışıyordu. Biraz anladı gibi ses etmedi o da üzüldü gibi. Normalde de alışverişe gidecektim kardeşimle.
Hayır olsn. Ne diyeyim. Hayat çok acaip, rüyalar gerçeklerden daha da acaip...

Ama hissiyatım gerçekte ne ise rüyayada da aynısıydı. Bütün gün şimdi rüyanınnetkisinden çıkamyacagım.

Edit: saat zaten dört küsurda güneş doguyor. Şu an hava aydınlandı ben yazasıya... Ahh ah

Son düzenleme:

star53

Büyücü
3 Nis 2020
534
2,316
93
😄👍

Bide @star53 ü 🤗

Büyük geçmiş olsn
Aynı his bende de oluyor syka😖

Bacakları kısaysa ve çok görünmüyorsa kırkayaktır. Bu ikisinin ayrımını lisede biyoloji dersindeyken merak edip araştırmıştım. Çünkü hoca ikisinden de getir demişti 😳
Bide demiştim ki "hocam isterseniz akrepte getireyim bahçede var" 🙇‍♀️
Akşamına bahçeden akrep te çıkmıştı yalancı çıkmadım hocaya en azından🤗

Ortalama vardı çünkü.

Bu arada madem böcekten konu açıldı içimi dökcem, hergün kıskaç böceği görmekten bııııkkkktııııımmm artıhh!!!
Bir sürü var yalnız kıskaç değil ama kıskaçlar kolay kolay ölmüyor ve çok sevimsizler. Allah affetsin. Buradakiler çok büyük zaten ve de çok hızlılar. Tahammül edilir bir böcek değiller. Afedersiniz ama tuvalet deliğine attım, üstüne 5 dolu maşrapayı sert şekilde boşalttım kesin gitmiştir gözüyle bakarken ne göreyim yüzüyor beyefendi/hanfendi suda 🤗
Dedim limonata getiriyim bari 😔

Bu arada kötü bir rüyayla uyandım şu an uyuyamıyorum. Bütün uykum mahvoldu gitti. Eski knştgum çocukla rüyamda ayrılıyordum. Ama kalbim öyle duvar gibiydi ki.Çocuk üzüntüden karşımda mosmos oldu boguluyordu. Masanın altına doğru yıkıldı. Ben hiç bir şey hissetmiyordum. Sadece doğru düzgün ayrılalım işte diyordum neden böyle yapıyorsun diye içimden knşyordum kendi kendime ve onun haline kızarak üzülüyordum. Etraftakiler yardım ettiler hemşire ambulans vs vardı. Ben sonra kız kardeşim geldi kenarda bir karton kutu vardı onun bana gönderdiği şeyler varmış içinde zarf kuru çiçek vs kardşeim abla bunu alıcak mısın dedi. Aldım babamlsr görmesin diye yolda atacaktm. . Babam uzaktan olayı gördü baktı anlamaya çalışıyordu. Biraz anladı gibi ses etmedi o da üzüldü gibi. Normalde de alışverişe gidecektim kardeşimle.
Hayır olsn. Ne diyeyim. Hayat çok acaip, rüyalar gerçeklerden daha da acaip...

Ama hissiyatım gerçekte ne ise rüyayada da aynısıydı. Bütün gün şimdi rüyanınnetkisinden çıkamyacagım.

Edit: saat zaten dört küsurda güneş doguyor. Şu an hava aydınlandı ben yazasıya... Ahh ah
Boşver hissi missi. Hemen eğlencek bişey bul, geçer o his 😊

• Like
Tepkiler: DAİMON ve Syka

DAİMON

Psişik Üye
14 Nis 2020
255
1,017
93
Bugünden...

Buralar en geç 15 - 20 güne biçilecek. @Esinti tamda senin dediğin gibi bir yer olacak. 🙂 Bölgenin hatta Türkiye nin en yüksek rakımlı köylerinden birindeyim. Ondan buralar düz görünüyor. Çünkü tepeden bakıyorum. ☺

Dünden bir fotograf tepede ot toplamıştık. Sonra bayagı bi oturduk bu sefer otları temizledik. Köy yoluna nazır. ☺Bi çay yoktu gerçekten güzeldi.

Yılan çeşmesi @Anaksarate sormuştun ya unutmadım.: ) Her yer böyle doğal çeşmeyle dolu bazılarının suyu meşhur. Hem tadıyla hem soğuğuyla.

En meşhurlarından biri Mehmet Ağa çeşmesi sahipleri de hep Mehmet olmuş ne ilginç. Suyunu çok methederler. Oraya daha çıkmadık. Birde bu yılan çeşmesi meşhur işte.

Hakkında çok söylenti yok değil. Adı boşuna yılan olmamış. Dedem bile birgün Yılan çeşmesinde eğilip su içerken etrafını halka şeklinde bir sürü yılan sarmış. Elindeki sopayı yere vurunca hepsi bir anda gitmiş. Teyzem anlattı😳 çok insan burada yılan görür.Yılan hazinesi var diyorlar orada.🤨 Babam da eskiden görmüş. Gittik annemle dağ nanesi toplamaya. Etrafı dolu nane. Kadınlar korkuyor gitmeye, benim annem de yılandan çok korkar ama cesaretli🤨. Ben yılan çok görmedim dolayısıyla korkmuyorum. Başımıza bir iş gelmesin diye yedi ayetel kürsi yi okuyunca kendimi hep güvende hissederim. Orada da öyle yaptım. Zırh kuşanmış gibi oluyorum.

Çok ilginç köy hikayeler var bilenden dinlemek laızm. ☺ Bulursam anlattırıcm. Size de yazarım.
Bu arada eskiden pkk baskını burada oluyormuş. Köyü boşlattırmışlar millet kaçmış hep. Dedelerinimin agrı merkezde de evi var. Sebebi pkk. Şu an yok o dönemlerden sonra geri köylerine gelen gelmiş. Ama şu an yine de yalnız gelinmez kalabalık olmak laızm. Daglara çıkarken tek gitmeyin diyorlar. Pkk dan değil de dag başı oldugu için adı köy ama 7 hane den başka bir şey yok.