Forumda Görmek İstedikleriniz

maske

Üye
4 Nis 2020
89
227
33
böyle bişey olması imkansız.
Forumun harfleri yememesi mi imkansız? Ne yapalım?
Gizlimabet ile aynı sistemi kullanıyorsunuz. Fakat bu sorunu, orada yazarken yaşamıyorum. Hatta bunu daha önce burada da yaşamıyordum. Foruma yeni özellik ekleyince bir çakışma doğmuş olabilir. Elysion'un söylediği gibi yalnızca düzeltme yaparken ortaya çıkıyor.

Syka bu bir iftar daveti mi?

• Like
Tepkiler: Syka

Witch

Yönetici
12 Ocak 2020
104
246
43
Forumun harfleri yememesi mi imkansız? Ne yapalım?
Gizlimabet ile aynı sistemi kullanıyorsunuz. Fakat bu sorunu, orada yazarken yaşamıyorum. Hatta bunu daha önce burada da yaşamıyordum. Foruma yeni özellik ekleyince bir çakışma doğmuş olabilir. Elysion'un söylediği gibi yalnızca düzeltme yaparken ortaya çıkıyor.

Syka bu bir iftar daveti mi?
şuan inceliyorum ama öyle bir şeye rastlamadım hala yaşıyor musun sorunu?

Esinti

Psişik Üye
10 Nis 2020
316
1,010
93
Resim yükleme yeri sadece link kabul ediyor. Düzelmişti yine bozulmuş.

• Like

maske

Üye
4 Nis 2020
89
227
33
@Witch resimler yüklenmesini tamamen kapatmak yerine sınırlayabilir misin? Daha önce dev resimler bile yüklenebiliyordu. Bu nedenle hem resimleri görüntülemek zorlaşıyordu hem sunucu şişiyordu. Örneğin resimler en fazla 400x400 belirli dosya büyüklüğünü aşamasın. Kullandığınız forum sistemi resim türlerine göre kural tanımı imakanı veriyorsa, JPEG için bu kuları kullanırken, saydam resim olanağı sunan PNG için daha küçük dosya boyutu belirlenirken, GIF tamamen engellenebilir. Foruma resim eklenmesini, foruma içerik eklenebilmesi bakımından önemsiyorum. Resimleri başka bir sunucuya eklediğimizde, o sunucuya bağımlı oluruz. Sonra forumu kurbağa basmasın. :)

Witch

Yönetici
12 Ocak 2020
104
246
43
@Witch resimler yüklenmesini tamamen kapatmak yerine sınırlayabilir misin? Daha önce dev resimler bile yüklenebiliyordu. Bu nedenle hem resimleri görüntülemek zorlaşıyordu hem sunucu şişiyordu. Örneğin resimler en fazla 400x400 belirli dosya büyüklüğünü aşamasın. Kullandığınız forum sistemi resim türlerine göre kural tanımı imakanı veriyorsa, JPEG için bu kuları kullanırken, saydam resim olanağı sunan PNG için daha küçük dosya boyutu belirlenirken, GIF tamamen engellenebilir. Foruma resim eklenmesini, foruma içerik eklenebilmesi bakımından önemsiyorum. Resimleri başka bir sunucuya eklediğimizde, o sunucuya bağımlı oluruz. Sonra forumu kurbağa basmasın. :)
pekala tamam o şekilde ayarlıyorum :)

Dennis

Üye
26 Nis 2020
72
255
53
Forum gerçekten çok güzel.
Ama bir konuyu açıp okuduktan sonra bültenden kayboluyor.
Ya da bir konuya mesaj yazıp, bültene dönünce konu yine bültenden kayboluyor.

Ve ben o konuya bir daha ulaşamıyorum.
Sanırım okunmamış konuları önceletiyor bülten.
Alışamadım gitti. Takibe almak gerek sanırım. 👌🏻

maske

Üye
4 Nis 2020
89
227
33
@Dennis ile aynı fikirdeyim. Anasayfada "Unread Posts" yerine "New Posts" listelenirse daha iyi olacaktır. Şu haliyle okunmuşlar görüntülenmediği için anasayfadan kayıp oluyor.

• Like
Tepkiler: Elysion ve Syka

maske

Üye
4 Nis 2020
89
227
33
@Apotheous @Witch PDF kitap paylaşım fikri çok güzel olmuş. Böyle bir konu açmayı düşünüp tereddüt ettiğim için de hoşuma gitti. Bunun sebebi paylaşılan kitaplar, bilgisayar, telefon, tablet gibi ekranlardan kitap okumanın zorluğunu bilmeyen, serebral korteksi fazla gelişmemiş yayıncıları tarafından kaldırtılıyor. Aynı sebeple PP.pw forumu da zarar görebilir. Acaba sadece üyelere özel link tagı oluşturmak mümkün mü? SPOİLER tagı bunun için uygun gibi görünüyor. Konuyu tamamaen üyelere özel yapmak çok daha iyi olabilir. Böylece arama arşivlerine katılmayacağından, sadece bizler erişmiş oluruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Like

maske

Üye
4 Nis 2020
89
227
33
Bütün konuların üye olmayanlara kısıtlanması fikrine katılmıyorum. Hem arama yoluyla foruma gelenleri engeller hem forumu görüntülemeyi. Zaten hepimiz nic kullanıyoruz. Yapılabiliyorsa belirli konuların, yapılamıyorsa belirli kategorilerin kısıtlanması daha uygun olur.

Apotheous

Kara Büyücü
12 Ocak 2020
432
1,146
93
Bütün konuların üye olmayanlara kısıtlanması fikrine katılmıyorum. Hem arama yoluyla foruma gelenleri engeller hem forumu görüntülemeyi. Zaten hepimiz nic kullanıyoruz. Yapılabiliyorsa belirli konuların, yapılamıyorsa belirli kategorilerin kısıtlanması daha uygun olur.
Aynı şeyleri düşünüyoruz sanırım. Ben de benzeri bir şey düşündüm. Sohbet edilen yerleri kapatmaya ne dersiniz? Özel bilgilerin paylaşıldığı başka konular var mı?