Çocuk olmak..

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
1,489
5,933
113
İstanbul
Çocukken her şey oyundur değil mi..

Şimdi dönüp geriye bir bakın. Neleri severdiniz ?

Hadi başlayalım.

Doksanlı yılların başı okul dönemim daha başlamamış. Dayım eve DVD'lerin atası olan Video oynatıcılardan almıştı. Yanında da çizgi film kasetleri ; He-Man, Ninja Turtles.. Aylarca aynı kasedi izlemekten replikleri ezberlemiştik. Öyleki, annanemin (kırmızı-yeşil) süpürgesi bile durduramazdı bizi..

Starss

Büyücü
3 Nis 2020
455
2,000
93
Seksenlerde çocuk olmak , gazoz kapaklarindan yilan oynamak, misketle yerlerde yuvarlanmak, voltran voltran voltran demekdi.
Tabi bir de erkek kardeşiniz mahalle de erkek az diye sizi kaleci yapmasi demekdi :)

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
1,489
5,933
113
İstanbul
Seksenlerde çocuk olmak , gazoz kapaklarindan yilan oynamak, misketle yerlerde yuvarlanmak, voltran voltran voltran demekdi.
Tabi bir de erkek kardeşiniz mahalle de erkek az diye sizi kaleci yapmasi demekdi :)
Misket benim çocukluğumda da vardı. Şimdi olsa yine oynarım :) 2000'li yıllara ulaştı sanırım. Gerçi son 10 yıldır hiç görmedim.

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
1,489
5,933
113
İstanbul
Evet eş dönemler 87 doğumluyum bende. Tavşan bile besledik :) Gerçi o dönemde mahalle kültürü güzeldi. Ailelerin içi rahattı.

İlköğretim dönemimde taşındığımız evde, bütün aileler akşam çayına binanın bahçesine inerdi. Onlar çalgılı sohbetli güzel muhabbetler ederken, mahalle çocukları saklambaç derdine düşerdik. Şen'di. Özlüyorum.

star53

Büyücü
3 Nis 2020
619
2,633
93
Neleri severdin mi dedin?
--Loading---
İlk olarak Transformers Armada izlemeyi özledim. Televizyonda tek bir bölümünü bile atlamamıştım. Hatta bizim televizyon bozulduğunda amcamınkini esir alırdım yayınlandığı saatlerde :D (Evet ardından ya da önceden winx club yayınlanırdı, pek bişey anlamasam da onu da izlerdim :LOL: :LOL: )
İkincisi o zamanlar mahallemizde çocuk boldu. Beraber kur'an kursundan sonra akşama kadar oynardık. Kendi kendimize oyunlar bulurduk. Grubun en büyüğü bendim o zaman. O zamanlar CS 1.6 meşhurdu. Biz de sopadan, borudan falan silah yapar kapışırdık. Ama anormal olduğumuzdan bir oyun 10 saati bulabilirdi :p Harita büyük olunca tabi :D
Üçüncüsü dertsiz tasasız olmam. Tek derdim "yarın ödev var yeahh, yatarken mi yapsam aceba" diyip sonra yanlış stratejiyi uyguladığımı düşünerek ilk onları halletmekti :D
Ama en sevdiğim şey neydi...... Babamın verdiği arabaydı. Stand üstünde yeşil açık bir BMW... Sonra ne mi oldu? Standı söktüm oynadım iki - üç yıl. Çok kaliteli bişeydi. Sonra ansızın kayboldu. Onu halen özlüyorum çünkü babamın son hediyesiydi muhtemelen :)
---Ending---

Ela

Aktif Üye
4 Nis 2020
164
818
93
İstanbul
Çocukluğum kaos.
Öyle oyunlar da oynayamadım, çizgi filmler de izleyemedim. Evimizde bir canavar vardı. Hiç bir şeye müsade etmezdi. En büyük mutluluk, onun anneme ve bize şiddet uygulamadığı zulüm etmediği günlerdi. Evimizin balkonunun parmaklarına tutup annemin işten gelip bizi kurtarmasını beklemek, sonra karşı caddeden geldiğini görünce sevinçten deliye dönmek. Çocukluğum hep böyle geçti.
Ama artık o canavar yok.
Gelmesin de bir daha.