Ay ve Güneşin uyku üzerine etkisi

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
2,375
8,791
113
İstanbul
Herşey Televizyonun insanların evlerine girmesiyle başladı.Eskiden insanlar akşam 8 yada 9 olduğunda yatarlardı çünkü normal olan buydu,televizyon, sonrasında bu kervana internetin de eklenmesiyle kişinin normal saatteki uyku düzeni bozuldu ve böylece başladı depresif toplumun macerası.

Normal bir insan akşam 9’dan önce yatmalıdır, yani sağlıklı bir yaşama yada sağlıklı bir zihne sahip olmak istiyorsa bunun başka bir alternatifi yoktur.
Peki neden akşam 9 ?

Şimdi Ay Vedik astroloji de kişinin zihninden sorumludur, Ay kişinin bütün beyinsel fonksiyonlarını düzenler.Ay her gece kişinin zihnini ‘serinletmekten’ sorumludur ki olay tam olarak da böyledir, her uykuya daldığınızda beyin (Ay) vücudun sağlığını korumak ve zihni-vücudu tamir etmek için hayati sıvılar salgılar,bu kişinin hem zihin sağlığını hem vücut sağlığını korur.Bu sıvılar olmadan zihin depresyona girer, fiziksel vücut ise hastalık üretir,yani uykuda beynin bu sıvıları salgılaması o kadar hayati önem taşımaktadır ki bu sıvıların salgılanmamasının kişiye verdiği tahribatı hiçbir ilaç tamir edemez.

Peki her uyuduğumuzda beyin bu sıvıları salgılar mı ? İşte olay burda kopuyor.. Beyin her gün vücudu tamir edici hayati sıvıları sadece ama sadece ‘Rem uykusu’ denen ‘derin uykuda’ salgılar. Biri akşam 21:00’de uykuya daldı diyelim Rem uykusu denen derin uykuya ancak 24:00-01:00 arasında geçebilir ve beyin iyileştirici sıvıları salgılamaya başlar ve bu süreç 04:00’de ancak biter ve Güneş doğmadan tamamlanmış olur.

Beyin hiç bir zaman ışıkta yada Güneş doğduğunda bu sıvıları salgılamaz.Gece 23:30 da yatan yani geç yatan birinin Rem uykusuna girmesi sabah Güneşin doğuşuna rastlayacağı için, kişi hiçbir şekilde Rem uykusuna giremez ve beynin düzenli görevi olan bütün iyileştirici sıvıları sağlamasını engeller. Adım adım depresyona girer ve hastalıklara yakalanır. Çünkü kişi sürekli geç yatarak beynin Rem uykusuna girişini engeller ve beynin vücudu tamir etmesini engeller.Sağlıklı bir zihin ve beden kesinlikle ve kesinlikle zamanında (21:00) uyumaktan geçer.

Parlak,berrak bir zihne sahip olmak isteyen insan her zaman Güneş doğmadan uyanmalıdır.

Bir Çin atasözü der ki 'Yılın 365 günü Güneş doğmadan kalkan biri ailesini zengin etmekte hiçbir zaman zorlanmaz' .
Bizim eski anadolu insanları der ki 'Güneşi üstüne doğurma ! ' yani Güneşten önce kalk sen uyurken Güneş üzerine doğmasın.
Peki durum neden böyle ?

Vedik Astroloji de Güneş bütün kaynakların sahibidir, peki bu kaynaklar nelerdir? Bilgi ve Para,yani tüm manevi ve maddi kaynaklar Güneşin kontrolündedir.
Vedik doğum haritasında Güneşi zarar görmüş insanlar hem bilgisiz(cehalet),hem parasız kalırlar. Güneş çok çalışkandır,her zaman zamanında batar ve zamanında doğar. İnsanlar da aynı şekilde Güneşi taklit etmelidir, çünkü Vedik Astroloji de bütün kaynakların sahibi Güneştir (Allah tarafından görevlendirilmiştir) ve kaynakları dağıtan gezegenin ritmini yakalamak kişiye tüm kaynakların kapısını açar.

Yani başarılı,zengin, bereketli bir insan akşam Güneş batınca uyur,sabah Güneş doğmadan önce uyanır.Dünyaya etki etmiş büyük insanların istisnasız hepsi sabah Güneş doğmadan kalkarlar,çünkü bunun gücünün farkındadırlar.Eskiler 'Gündüzün şerri gecenin hayrından iyidir' derler ..Şüphesiz eskiler Yüce Allahın kurduğu bu sistemde Yüce Allah'ın gezegenlere verdiği güçlü rolün farkındaydılar, hem de şu anda ki insanın hiç farkında olmadığı kadar ..

Alıntı ~

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
1,321
3,499
113
Zaten 5 vaktin sonuncusunun adı da öğüt verir cinsten: yatsı vakti : yat uyu diyor 21.00 de

Farz olmayan bir namaz var. Adı da teheccud namazı. Şartı da bir süre uyuduktan sonra uyanarak kılınması. Uyunmadı ise şartı düşüyor. Hatta bir Ayette ise öğüt veriyor : gecenin bir yarısı kalk rabbini zikret diyor.

Șimdi bir dakika :
Eskiden çalar saat var mıydı? Yoktu.
Bu insanlar nasıl kalkıyorlardı?

Bu insanlar, yatsıya uyup, epifiz bezlerinin yardımı ile kalkıyorlardı. Cunku istisnasız hemen herkes gecenin bir yarısı yüksek benliği tarafından, bereketli sularda uyandırılır. Bu hepimizde her gece olur. Bazen anlamayız, bazen öbür tarafa dönüp uykuya devam ederiz ama illa uyandırılırız.

İşte ayet iniyor ama biyolojik karşılığı ile senkron olarak iniyor. Allah kalk derken kendisi uyandırıyor aslında. Senden sadece o uyanışa icabet edebilmen bekleniyor.

Ayriyetten kişiden kişiye değişen bir vakit. Yani belli bir saati olmadığı için saatini de kuramıyorsun.

Çünkü bu otomatik oluyor. Epifiz bezi salgilamayi doyurma ulaştırır ulaştırmaz sana bir farkındalık atıyor sen de uyanıyorsun. İşte o yüksek algı eşiğinde yaptığın bir dua artık evrenin kuvvetleri ile daha orijinden buluşuyor. Daha konsantre ve nörolojik bir beyin haritan oluyor zamanla. Yani saati kurarsan uyku düzenine ve dmt kazanımlarına çomak sokmuş oluyorsun. Senden istenen, biyolojik saatine niyet etmek ve teslimiyetten gelen o uyandırılma marifetini deneyimlemen oluyor burada.

İşte öyle evrensel bir senkron mükemmelliği var demek ki.

Son düzenleme:

Starss

Büyücü
3 Nis 2020
582
2,516
93
Ben uykumu düzene koymaya çalıştıkça isyan edip iyice yoldan çıktı. Hergun level atlayip sabah doğumuna kadar geldik. Güneşi selamlamadan birlesemiyoruz.

Anaksarate

Büyücü
24 Ocak 2020
2,375
8,791
113
İstanbul
Ne yalan söyleyeyim, gecenin sessizliğini ve ay ışığını seviyorum. Zaten oldum olası havayı kasvetli severim bu yüzden de gün ışığı çokça yorar beni. Yani uykumu düzene soksam mutlu olur muydum ? Hiç sanmıyorum.

DAİMON

Büyücü
14 Nis 2020
863
2,599
93
Babam da kendimi bildim bileli tek bir yılbaşında dahi saat 00.00 da ayakta görememişimdir. Hani teyid etmek için diyorm. Normalde uydugu saatlere bakmazdım çocuktuk ne bilicez.

Ve sabah namazı için erken kalkar, kılar az daha uyur annemi uyandırır kahvaltısını yapar suhuletle geri kalan işlerini halleder evden sakince çıkar.
Hiç bilmem babamın evden iki ayağı bir pabuçta çıktıgını.

Valla zenginde oldu. 😂😂

Tabi şimdi farkediyoruz biz.. Ben her babayı böyle bilirdim😅
İnsanların genelinde bende dahil istikrar yok. Bide dogru bir yol üzere olması lazım. Yani babam istikrarlı bir şekilde gece ikide de uyuyabilrdi değil mi😄 ama doğru karar üzere hayatını istihdam etmiş demek ki.

Şimdi bakıyorm hem zengin hem sağlıklı, kafaya da hiç bişey takmıyor dikkatimden kaçmıyor 😂
Daha yeni yeni işte 60 olcak duyguslalıllar baş gösterdi azıcık tansiyon şeker işte.. Olsun o kadar bi zahmet 😂😂 arada bize çatıyor 😆

Yazdıklarının hepsi doğru be anaksrte yani biri bile mi yanlış olmaz babamın örnegiyle destekliyorum, bizzat şahidim 😂

Ben kendime gelecek olursam. Geç uyuduğumda asla verim alamıyorm. Ha gece sakinliğinde, herkss uyurken daha iyi işlerimin farkında oluyor olabilirim evet ama aldıgım verim sabahkinden 4/1 oranında daha az oluyor. Bunu çok denedim. Feci bir dikkat dagınıklıgı söz konusu oluyor.
Uyku benim günlük hayatımı çok etkiliyor. Erken uyudgum günlerden aldıgım verim belirgin düzeyde artış gösteriyor.

Ama bende gecenin sükunetine ayrı bir vurgunum. Bu sebeple 23.00te yatıp gecenin son 3/1inde kalkmayı hayatıma yedirmeye çalışıyorm. İleride insallah.
Ha yalnız olurum ama Allah la bu sefer olmak var. Onunda tadı başkadır. Tadını bilenler öyle diyorlar. 🤗

İnsanlar bozuk artık Allah la birlikte daha çok olmak vakti. Geceyi de Yaratıcı ya ayırmak lazım, 🤗

DAİMON

Büyücü
14 Nis 2020
863
2,599
93
İnsanları özel alanıma kolaylıkla aldıgım için ve onların dünyalarına kolaylıkla misafir olabildiğim için gündüz vakti kendi özel işlerime planlı bir şekilde eğilemiyorum ama geceye kadar da kafa kalmıyor 😂

Dolayısyla uykuyu alıp sabah 06.00-11.00 yapmak harika 😌
Hatta 06.00 dan 8.00 e kadar insanların kahir ekseriyeri ya işe koşturuyor ya da uyuyor. Yani güzel bir saat çalışmak için.

Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler